Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Opracowaną przez historyków z Polski, Niemiec i Czech publikację "Historia Górnego Śląska" zaprezentowano we wtorek w Katowicach. Prace nad książką trwały blisko dziesięć lat - to pierwsza współczesna próba szerokiego opracowania spornej historii tego regionu.
Wojciech Wencel otrzymał prestiżową Nagrodę im. Józefa Mackiewicza za wiersze o Polsce.
Maraton czytania utworów Czesława Miłosza w Galerii Handlowej Emka będzie kulminacyjnym momentem zaplanowanych od 7 do 9 listopada Dni Miłosza w Koszalinie (Zachodniopomorskie).
Na pamiątkę wizyty przed pięcioma laty w Toruniu Sławomira Mrożka na jednej z kamienic Starego Miasta umieszczono ceramiczny but. Jest on wzorowany na butach, w jakich podczas odwiedzin przechadzał się pisarz. Ma nawiązywać do groteskowego stylu twórczości Mrożka.
Siedem książek zostało zakwalifikowanych do finału szóstej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Wśród nominowanych pozycji są dwie książki autorek z Białorusi oraz po jednej pozycji z Niemiec, Słowenii, Albanii, Ukrainy i Polski.
O historii, kulturze i polityce Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii, o tym, co różni te kraje od reszty Europy, pisze Tony Griffiths w książce "Skandynawia. Wojna z trollami", która właśnie trafia do polskich księgarń.
O poszukiwaczach skarbów, o tych, którzy penetrują wraki statków i tych, którzy szukają złota na pustyni a także o łowcach kości słoniowej i rogów nosorożca opowiada dziennikarz i podróżnik Tomek Michniewicz w swojej nowej książce pt. "Gorączka".
Wiersze Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza i ks. Jana Twardowskiego zabrzmią dziś w Kijowie podczas Polsko-Ukraińskiego Salonu Poezji.
"Rubryki strat i zysków" to nowa książka Jacka Dehnela, laureata Nagrody Kościelskich i Paszportu "Polityki", zbierająca cykle poetyckie i poematy z ostatniej dekady twórczości pisarza.
O Warszawie, jaką zapamiętał i opisał Miłosz, a także o tym, jak poeta przetworzył w wierszach obraz miasta, będą dyskutować uczestnicy sesji "Warszawa Miłosza", która rozpocznie się dziś. Sesja jest jednym z wydarzeń obchodzonego właśnie Roku Miłosza.