Od 23 lutego w archikatedrze wrocławskiej można oglądać nietypową wystawę malarską. A właściwie można ją oglądać i rozważać. Bo to Droga Krzyżowa.
Jarmark Bożonarodzeniowy to pomyłka już w samej nazwie.
Można powiedzieć, że malownicza 9-kilometrowa trasa do św. Jadwigi Śląskiej została oficjalnie otwarta.
Nieba pojmowanego jako zbawienie. W swojej nowej książce ks. dr Ryszard Staszak opisuje Ślężę z nietypowej perspektywy. Przez bogatą historię, trudne losy kościoła na szczycie do teraźniejszości z ogromnym potencjałem.
Hubert Jokiel przyjechał do podwrocławskich Gniechowic aż spod Raciborza. Zafascynowany historią świętej męczennicy z pierwszych wieków.
Koncert projektu "Nieśmiertelni" w ramach Nocy Kościołów zgromadził Na Ostrowie Tumskim tłum wrocławian. Tego wieczoru muzyka na najwyższym poziomie i dobrowolne ofiary uczestników popłynęły w kierunku Syrii, do Aleppo.
Podczas pokazu specjalnego filmu "Chata" ks. prof. Marek Lis analizował popularną produkcję z perspektywy religijnej i teologicznej. Nie wypada ona pod tym względem dobrze.
Bóg może wyciągnąć człowieka z największego bagna. A potem na trudnej i poszarpanej przeszłości zbudować inspirujący projekt. Tak powstała „Atomistyka”.
Do końca stycznia 2017 roku potrwa w Muzeum Archidiecezjalnym we Wrocławiu pierwsza publiczna prezentacja unikatowego portretu ostatniego Piasta z linii śląskiej - Jerzego Wilhelma. Obraz znajduje się tam w nietypowym stanie, bo nie został do końca odnowiony...
- To nie jest przypadek. Ten temat dojrzewał przez lata i szedł różnymi drogami, a św. Jadwiga Śląska pojawiła się w nim świadomie - mówi Marek Janiak, właściciel winnicy "Jadwiga" w Mienicach.