Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu mają swoją pracownię ikonopisarską, prowadzoną przez ks. dr. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego.
Legendy głoszą, że na Krym Dobrą Nowinę przyniósł św. Andrzej Apostoł. Pierwsi chrześcijanie, którzy pojawili się na Półwyspie Krymskim, byli skazańcami Imperium Rzymskiego, zsyłanymi do pracy w kamieniołomach...
17 września na odnowionym cmentarzu żydowskim w Kraskowie odsłonięto tablicę pamiątkową.
Falcowanie, zawieszanie w okładkę, klejenie, obcinanie – to tylko kilka zabiegów, którym poddawana jest książka, nim trafi do rąk czytelnika.
Ikony ukazują wiernym świat pozaziemski, stając się oknem, przez które do duszy ludzkiej przedostaje się światło Boskie.
Mszał, lekcjonarz, brewiarz – to tylko niektóre z ksiąg zawierających teksty modlitw i obrzędów oraz przepisy ich sprawowania.
W kościele filialnym św. Jerzego w Hajdukach Nyskich ściany zdobią cenne polichromie, pochodzące nawet z początku XV w.
Barokowe wnętrze kościoła św. Bartłomieja w Głogówku zapiera dech. Jednak to nie tylko obowiązkowy punkt dla turystów zwiedzających miasto, ale przede wszystkim tętniące życiem miejsce modlitwy.
Podczas tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego w Opolu w jednej z kaplic w kościele odbywała się wystawa ikon wykonanych przez Huberta Kampę, ikonopisa z Dąbrówki Łubniańskiej.
Krzyż, który przez kilka godzin można było zobaczyć w Opolu, ma nie tylko wartość artystyczną, ale jest również świadkiem dziejów Głogowa.