Chopinowskie koncerty w Częstochowie

„Akademia Pana Chopina” to cykl koncertów, które odbywać się będą m. in. w kościołach archidiecezji częstochowskiej z racji Roku Chopinowskiego związanego z obchodami 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Koncerty rozpoczną się 4 lipca.

Artyści zaprezentują utwory Fryderyka Chopina m. in. w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Żurawiu, kościele św. Macieja Apostoła w Kruszynie, kościele św. Maksymiliana Kolbe w Mokrzeszy, kościele św. Wojciecha w Biskupicach oraz w kościele św. Stefana Węgierskiego w Skrzydlowie. Muzycy wystąpią również w Złotym Potoku, Pabianicach, Nieznanicach, Lgoczance.

Fryderyk Chopin gościł w Częstochowie w roku 1829 r.. Artysta pisał o tym w dzienniczku podróży do Wiednia oraz w wielu listach do przyjaciół. Podczas pobytu w Częstochowie Chopin zwiedził m. in. Jasną Górę. Jak odnotował to wówczas "Goniec Częstochowski" Chopin grał na organach w Kościele Świętego Zygmunta na ślubie swoich przyjaciół. Również nauczyciel Chopina Józef Elsner związany był z Jasną Górą.

Organizatorami cyklu koncertów Chopinowskich są: Jurajskie Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" w Częstochowie, przy współpracy z Fundacją im. Edwarda, Jana i Józefiny Reszków, Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Janowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama