Obawiają się islamu

Dla co najmniej 40 procent Francuzów i Niemców islam jest zagrożeniem - wynika z rezultatów sondażu opublikowanych we wtorek przez paryski dziennik "Le Monde".

We Francji 42 proc. osób uważa muzułmanów "raczej za zagrożenie", 22 proc. - za "czynnik wzbogacający życie kulturowe", a 38 proc. - "ani za jedno, ani za drugie". Niemcy są w tych kwestiach podobnego zdania: w pierwszej grupie znalazło się 40 proc. respondentów, w drugiej - 24 proc., a w trzeciej - 36 proc. badanych.

"Pomimo odmiennej historii kolonialnej, różnej imigracji i różnych sposobów integracji (mniejszości etnicznych i religijnych) uderzające jest, że twierdzenie to (o zagrożeniu ze strony islamu) jest masowe i stanowcze w obu tych państwach" - ocenił Jerome Fourquet z instytutu badania opinii Ifop, który przeprowadził sondaż.

Aż 68 proc. Francuzów i 75 proc. Niemców uważa, że wyznawcy islamu i osoby o muzułmańskich korzeniach nie są dobrze zintegrowani ze społeczeństwem. Ocenia się, że około 5-6 milionów muzułmanów żyje we Francji i stanowią największą taką wspólnotę w Europie. W Niemczech mieszka około 4 mln muzułmanów.

«« | « | 1 | » | »»
  • emigrant
    05.01.2011 12:59
    jezeli zapowiadane w Europie ataki na chrzescijan beda miec miejsce to coraz wiecej ludzi zrozumie czym jest islam. ale w koncu sami ich tu wpuszczamy i sami wyrzekamy sie swojej wiary i mamy tego konsekwencje. sadze ze gdyby w Polsce byly zasilki jak w europie zach. byloby ich juz wielu i u nas
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.