"Repetytorium pokazuje ludzi z ich odwiecznymi problemami. Zobaczymy uskrzydlającą, dziecięcą radość, szarą codzienność, małe smutki oraz ludzkie dramaty" - zapowiada Monika Kamińska.
Ksiądz Wojciech Lippa, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu zaprasza w środę 28 lutego o 18.00 na wernisaż rysunków i malarstwa Moniki Kamińskiej, absolwentki Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Wystawa nosi tytuł "Repetytorium" i potrwa do 4 kwietnia.
„Człowiek powtarza pewne rzeczy, nawet nad nimi się nie zastanawiając. Artyści czynią podobnie – powtarzamy pewne rzeczy, udoskonalając je, do końca nie wiedząc, że sami ciągle na czymś bazujemy. Repetytorium dnia codziennego, to sytuacje w których znajdowaliśmy się i wciąż się znajdujemy. W wystawie chcę pokazać, jak wyglądają rzeczy, jak ewoluują i jak będą jeszcze ewoluowały w kontekście tego, co dzieje się w moim sercu i w moich myślach. Repetytorium pokazuje ludzi z ich odwiecznymi problemami. Zobaczymy uskrzydlającą, dziecięcą radość, szarą codzienność, małe smutki oraz ludzkie dramaty” - o swojej wystawie pisze Monika Kamińska.
- Monika Kamińska swój warsztat artystyczny kształciła w pracowni profesorów: Włodzimierza Kunza i Juliusza Joniaka. Od wielu lat zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką warsztatową. Artystka uczestniczyła w ponad 300 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Czechy, Słowacja, Niemcy, Węgry, Litwa, Słowenia, Szwecja, Francja, Wielka Brytania, Kanada, Japonia), jak również ponad 80 razy pokazywała swoją twórczość na wystawach indywidualnych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Pracuje jako profesorka w Katedrze Sztuk Pięknych Uniwersytetu Opolskiego, prowadząc zajęcia z rysunku i grafiki - informuje ks. Wojciech Lippa w zaproszeniu na wystawę.
- Twórczość Moniki Kamińskiej określana bywa jako czuły i wnikliwy zapis ludzkich historii. Jej obrazy są artystycznymi nowelami opowiadanymi kolorem, światłem oraz delikatnym światłocieniem - podkreśla dyrektor muzeum.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.