W sobotę 1 kwietnia 2017 r., z Krakowa - po renowacji - do sanktuarium Matki Bożej w Rajczy wrócił Jej wizerunek Pani Kazimierzowskiej, podarowany mieszkańcom przez króla Jana Kazimierza na żywieckim zamku, po jego abdykacji, w drodze do Francji - 4 lipca 1669 r. Za renowację odpowiedzialny był ks. Szymon Tracz. Po drodze obraz odwiedził kościół w Milówce, gdzie przebywał przez 15 lat, do 1784 r.- nim mieszkańcy Rajczy wybudowali własny kościół.
W krakowskim Małopolskim Ogrodzie Sztuk przy ul. Rajskiej 12 otwarto wystawę malarstwa Mariana Ślazyka. Artysta maluje przede wszystkim krajobrazy swojego rodzinnego Beskidu Wyspowego.
We wtorek w Katowicach prezydent Polski podpisał ustawę metropolitalną dla Górnego Śląska i części Zagłębia.
2.04.17, Głogówek. Doroczna wystawa stołów wielkanocnych organizowana przez Związek Śląskich Kobiet Wiejskich.
Górale z Nowego Targu zapalili nad miastem watrę pamięci o Janie Pawle II. Robią tak od śmierci papieża Polaka.
Konkurs został rozstrzygnięty w sobotę 1 kwietnia w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Nadesłane kroszonki trafiły na wystawę.
Są młodzi, spontaniczni i mówią o Bogu poprzez muzykę. Piotr Zalewski i Jacek "Heres" Zajkowski z zespołu Wyrwani z Niewoli po raz kolejny zawitali do Trójmiasta.
W niedzielę 26 marca w Ludźmierzu odbyła się promocja książki "Słowo u Gaździny Podhala".
Z tej okazji uroczystej Mszy św. dziękczynnej za jej kanonizację w trzebnickiej bazylice, przy grobie księżnej, przewodniczył bp Jacek Kiciński.
Jubileuszowy Koncert Inauguracyjny Kantata "Św. Jadwiga Śląska" w ramach projektu "Od św. Jadwigi Śląskiej do św. Jana Pawła II" ubogacił obchody 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej. Organizatorem była fundacja "Polskie Gniazdo", a patronem medialnym "Gość Niedzielny".