Jak Georgie przyjmie kogoś, kogo nie pamięta i kto porzucił ją i jej matkę? Na zdjęciu Harris Dickinson w roli ojca i Lola Campbel  jako Georgie.
Jak Georgie przyjmie kogoś, kogo nie pamięta i kto porzucił ją i jej matkę? Na zdjęciu Harris Dickinson w roli ojca i Lola Campbel jako Georgie.
materiały prasowe

„Georgie ma się dobrze” – film o relacji między córką i kompletnie nieprzygotowanym do ojcostwa młodym człowiekiem

GN 37/2023

publikacja 14.09.2023 00:00

Żałoba i smutek po stracie najbliższych to temat, na który w naszej kulturze jest coraz mniej miejsca.

Bohaterka filmu Charlotte Regan „Georgie ma się dobrze” ma 12 lat, mieszka gdzieś na robotniczym osiedlu na przedmieściach Londynu. Po śmierci matki dziewczynką, którą nie ma kto się zająć (ojciec po jej urodzeniu zniknął), zaczyna interesować się opieka społeczna. Georgie za wszelką cenę stara się uniknąć pobytu w domu dziecka czy rodzinie zastępczej. W oryginalny sposób wprowadza opiekę społeczną w błąd, udając, że wychowuje ją mieszkający z nią wujek, noszący dosyć oryginalne imię i nazwisko: Winston Churchill. Dziewczynka jak na swój wiek jest samodzielna, sprytna i dobrze zorganizowana. Jej najbliższym przyjacielem jest mieszkający w sąsiedztwie Ali. Trudno powiedzieć, jak długo udawałoby się Georgie kontynuować sprytną mistyfikację, gdyby niespodziewanie nie pojawił się młody człowiek twierdzący, że jest jej ojcem.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..