W wydanej nakładem PAX-u książeczce, francuska autorka Anne Marie Delcambre próbuje nam przybliżyć postać proroka Mahometa.
Kiedy ogląda się ikony proroków albo te przeznaczone do Carskich Wrót – nie ma się wątpliwości, że ta sztuka podoba się Bogu.
Osobowość starożytnego Sokratesa przypomina mi żywot pewnego Ślązoka – Józefa Lompy. Ten śląski wieszcz, prorok czy filozof, żył w latach 1797–1863.
Dlaczego „prorok jak ogień”, tuż po tym, jak spektakularnie upokorzył na górze Karmel kilkuset kapłanów Baala, zrezygnowany położył się na ziemi, pragnąc śmierci?
"Prorok" będzie miał rozmach, który ma przyciągnąć do kin młodych i starszych, Polaków i obcokrajowców. Czy dostrzegą w Prymasie Tysiąclecia bohatera na miarę naszych czasów?
„Oto Korzeń z Kraju Melchizedeka: Głos wojownika w obronie pokoju, Wołanie proroka o szacunek do człowieka, Ragga-dywersja w murach Babilonu” – rapują autorzy albumu Radicala. To zadziwiający krążek.
Nie wszystkie zadania, które wyznacza nam Bóg, kończą się sukcesem. Wtedy zaczynamy wątpić w siebie. Prorok Jeremiasz doświadczył wielu niepowodzeń, ale nigdy nie zboczył z drogi, którą wyznaczył mu Pan.
Geniusz, wizjoner czy może prorok? Jak to możliwe, że XIX-wieczny pisarz opisał miasta, w których żyjemy, przewidział telewizję, a nawet… misję Apollo? 190 lat temu urodził się Juliusz Verne.
Biblijny szaman, któremu udało się sprowadzić deszcz? Bohater zmagający się z Izebel – demoniczną władczynią, kojarzącą się z baśniowymi, złymi królowymi? A może prorok w depresji? Kim tak naprawdę był starotestamentalny Eliasz?
Bibliści widzą w nim ideał człowieka wierzącego. Żydzi największego z proroków. Muzułmanie wierzą, że Muhammad spotkał go w czasie swej cudownej podróży, kiedy to odwiedzał kolejne nieba. Co na to filmowcy?