Szlak rekreacyjno-widokowy, nazwany "ceperskim", został otwarty w sobotę w Zakopanem. Trasa, którą można przebyć pieszo lub rowerem, obejmuje Pasmo Gubałowskie.
W każdy poniedziałek wieczorem z plebanii dobiegają głosy trąbek, saksofonów, akordeonów. Muzycy z parafialnej orkiestry dętej ćwiczą pod opieką kapelmistrza, a potem uświetniają wiele uroczystości.
Elektroniczny przewodnik po Zakopanem, Podhalu i Tatrach, dzięki któremu turyści mogą zaplanować wycieczkę w góry, dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych regionu oraz uzyskać inne praktyczne informacje, można od lipca bezpłatnie pobierać na urządzenia mobilne.
XI Tatrzańskie Wici, czyli cykl 25 wakacyjnych imprez w różnych miejscowościach powiatu tatrzańskiego rozpoczęły się wczoraj w Bustryku koło Zakopanego. Na wszystkich imprezach odbywających się w ramach Wici, zapłoną góralskie watry czyli ogniska.
Ponad 150 eksponatów z ceramiki znalazło się na wystawie "Huculi - ludzie z lepszej gliny", która jest prezentowana w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Wystawę można oglądać do 2 września.
Za sprawą słynnych misternych koronek trudno znaleźć w Polsce wieś równie znaną jak Koniaków. Chętnie odwiedzana przez turystów, jest też znakomitym przykładem, jak chronić własną tożsamość i zarazem otwierać się na innych ludzi i nowe szanse.
Zbójnicy, czarnoksiężnicy, wiedźmy latające nie tylko na miotłach, ale i na łopatach... - poznaj niezwykły świat beskidzkich baśni.
Sześć z siedmiu wyrywkowo skontrolowanych bacówek posiada unijne certyfikaty pozwalające na wytwarzanie oscypków - poinformował PAP starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski. Na Podhalu zakończyły się kontrole bacówek.
Konkurs „Piykno jest nasa Ziymia Żywiecko” – rozstrzygnięty.
W swojej bogatej karierze przeżyli kolejne artystyczne doświadczenie. Zobaczyli Wielki Mur i Zakazane Miasto.