Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
172 lata temu wybuchło powstanie chochołowskie. 21 lutego odbyły się uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie.
Słynna Opera Wiedeńska zalicza ostatni sezon do wyjątkowo udanych. Odnotowano rekordową frekwencję - aż 99,2 procent, oraz wzrost wpływów ze sprzedaży biletów o 5,7 proc. w stosunku do roku poprzedniego.
Dwa puszczyki uralskie, które wiosną 2012 roku wykluły się w krakowskim zoo pomogą w przywróceniu tego gatunku w Austrii.
W Wiedniu otwarto muzeum fałszowanych arcydzieł, w którym zapoznać można się z niejednym trikiem, jakim posługują się fałszerze.
Nieznana dotąd kompozycja na fortepian Wolfganga Amadeusza Mozarta (1756-1791) została po raz pierwszy zaprezentowana w Salzburgu, w domu rodzinnym geniusza. Utwór na oryginalnym instrumencie Mozarta zagrał w piątek austriacki klawikordzista Florian Birsak.
Park Archeologiczny Carnuntum w Dolnej Austrii poinformował o odkryciu pozostałości wielkiej szkoły gladiatorów. Archeolodzy mówią o sensacyjnym odkryciu, unikatowym w skali światowej.
Dom w austriackiej miejscowości Thal, w którym przyszedł na świat Arnold Schwarzenegger, został przekształcony w muzeum i w sobotę otwarty dla zwiedzających.