Geniusz, wizjoner czy może prorok? Jak to możliwe, że XIX-wieczny pisarz opisał miasta, w których żyjemy, przewidział telewizję, a nawet… misję Apollo? 190 lat temu urodził się Juliusz Verne.
– Nie jesteśmy tylko od przekazywania informacji. Nasze audycje pokazują, że sprawy duchowe są naturalnie wplecione w rytm dnia chrześcijanina – mówią dziennikarze Radia eM, rozgłośni archidiecezji katowickiej.
Narkotyki, alkohol, rozboje. Szukanie szczęścia tam, gdzie była zguba. W końcu znalazł prawdziwe szczęście i śpiewa o… życiu.
O pracy, wierze i przyzwoitości z Franciszkiem Pieczką rozmawia Dariusz Domański.
O tym, jak czekać na Bożą odpowiedź i co robić, gdy ta długo nie nadchodzi, z Dorotą Wolską rozmawia Marcin Jakimowicz.
O duchowości Leonarda Cohena, śpiewaniu niskim głosem i tłumaczeniu, które jest sztuką rezygnacji, mówi Marcin Styczeń.
Eric Liddell, bohater „Rydwanów ognia”, był pewnym faworytem biegu na 100 m na olimpiadzie w 1924 roku. Kiedy odmówił startu, prasa zaczęła wieszać na nim psy.
Skierowane do Boga słowa: „giniesz razem ze mną” czytane bez wiary mogłyby stać się źródłem rozpaczy. Ale w kontekście Ewangelii ów cytat z wiersza Bolesława Leśmiana nabiera diametralnie innego znaczenia.
Pisze o naszej historii bez napuszenia, patosu i kompleksów. Sprawia, że imiona plączące się we wspomnieniach z lekcji historii stają się żywe i… jakby bardziej prawdziwe. Przekonuje, że z Piastami i Piastównami można się zaprzyjaźnić. Nagle okazuje się, że nasza przeszłość jest ekscytująca.
O nadrabianiu miną, pytaniu o sens i o Bogu, który jest odpowiedzią, mówi Marta „Marika” Kosakowska.