Bogaty program 51. Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Od 26 lipca można podziwiać tancerzy i muzyków uczestniczących w 51. Tygodniu Kultury Beskidzkiej, który potrwa do 3 sierpnia.

Już od 26 lipca w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Oświęcimiu, Makowie Podhalańskim, Jabłonkowie, Istebnej, Ujsołach i Bielsku-Białej odbywają się prezentacje zespołów regionalnych z całego świata. To  51. Tydzień Kultury Beskidzkiej, największa impreza tego typu w Europie.

Dla wielbicieli egzotycznych strojów i tańców, a także dla wszystkich miłośników góralskiej kultury organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Szczegółowy wykaz zespołów i koncertów załączamy poniżej.

Tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie przeżycia i artystów poprzednich edycji Tygodnia, zapraszamy do Książnicy Beskidzkiej, gdzie prezentowana jest przygotowana przez Regionalny Ośrodek Kultury wystawa fotografii Waldemara Kompały, wykonanych podczas dwunastu festiwali TKB.

Autor pięknych zdjęć od blisko 25 lat zajmuje się zawodowo fotografią prasową. Obecnie związany jest z „Rzeczpospolitą”, w której pełni rolę szefa działu fotograficznego.

Wystawa jest imprezą towarzyszącą 51. Tygodniowi Kultury Beskidzkiej.

Przeczytaj także: Wielkie święto folkloru w Beskidach już trwa

 

Szczegółowy program koncertów 51. Tygodnia Kultury Beskidzkiej 2014

WISŁA


 

  • KOROWÓD ZESPOŁÓW
    ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, pl. Bogumiła Hoffa
    26 lipca - sobota - g. 13.30

    Amfiteatr im. Stanisława Hadyny


    26 lipca - sobota - g. 15.00

    MALI TKOCZE z Wisły
    ZIEMIA ORAWSKA z Lipnicy Wielkiej
    ZAOLZI z Jabłonkowa
    NAWOJOWIACY z Nawojowej
    ISTEBNA z Istebnej
    KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
    ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA
    KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina
    zabawa taneczna

    27 lipca - niedziela - g. 16.00

    HARMONIA - orkiestra z Bully-les-Mines - FRANCJA
    CROISILLE - orkiestra z Arras - FRANCJA
    WAŃCY - grupa śpiewacza z Wisły
    ĆWIKLICE z Ćwiklic
    HULAJNIKI z Milówki
    OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
    MAGURZANIE z Łodygowic
    KOTARZANIE z Brennej
    GORGANY ze Lwowa - UKRAINA
    AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA

    28 lipca - poniedziałek - g. 18.00

    DUDOSKI i BIEROWIANIE z Jasienicy
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
    SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE

    29 lipca - wtorek - g. 18.00

    I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY
    BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej
    DOLANIE z Gilowic
    LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
    KOTLINA z Osieka
    JUHAS z Ujsół

    30 lipca - środa - g. 18.00

    ODROWĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
    BESTWINA z Bestwiny
    STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza
    KOZIANIE z Kóz
    BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
    ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA

    31 lipca - czwartek - g. 18.00

    koncert pt. "Tam, gdzie biją wyszehradzkie źródła"
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    ŽEROTÍN ze Strážnic - CZECHY
    JAWOR z Lublina
    MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
    RZESZOWIACY z Mielca
    MUZSLA z Pásztó - WĘGRY

    1 sierpnia - piątek - g. 18.00

    STEJIZBIANKI - grupa śpiewacza z Wisły
    RÓWNICA z Ustronia
    DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
    MAZURY z Londynu
    KĘTY z Kęt
    MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
    KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

    2 sierpnia - sobota - g. 17.00

    GRÓNIE - grupa śpiewacza z Wisły
    KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
    DOLINA SOŁY z Oświęcimia
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    KRËBANE z Brus
    JAWORZE z Jaworza
    WIERCHY z Milówki
    KONIAKÓW z Koniakowa
    gość TKB: USTRONSKY

    3 sierpnia - niedziela - g. 17.00

    TKOCZE - grupa śpiewacza z Wisły
    CZANTORIA z Ustronia
    MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
    PILSKO z Żywca
    WISŁA z Wisły
    ARMENNER z Erywania - ARMENIA
    QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK
     
  • KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
    estrada na pl. Bogumiła Hoffa, codziennie g. 11.00



    SZCZYRK

    estrada Skalite


    26 lipca - sobota - g. 17.00

    MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
    ROMANKA z Sopotni Małej
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    IWKOWIANIE z Iwkowej
    MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
    ARMENNER z Erywania - ARMENIA

    27 lipca - niedziela - g. 17.00

    JASIENICZANKA z Jasienicy
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
    LACHY z Nowego Sącza
    ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna
    SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE

    28 lipca - poniedziałek - g. 17.00

    HULAJNIKI z Milówki
    CZANTORIA z Ustronia
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    GORGANY ze Lwowa - UKRAINA
    ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA

    29 lipca - wtorek - g. 17.00

    STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza
    AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA
    ZAOLZI z Jabłonkowa
    ODROWĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
    PILSKO z Żywca

    30 lipca - środa - g. 17.00

    MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia
    KRËBANE z Brus
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    WILAMOWICE z Wilamowic
    I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY

    31 lipca - czwartek - g. 17.00

    RÓWNICA z Ustronia
    LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    KĘTY z Kęt
    KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO

    1 sierpnia - piątek - g. 17.00

    BESTWINA z Bestwiny
    MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
    QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK

    2 sierpnia - sobota - g. 17.00

    KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina
    JAWOR z Lublina
    WISŁA z Wisły
    ZESPÓŁ IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    ŻYWCZANIE z Żywca

    3 sierpnia - niedziela - g. 17.00

    KLIMCZOK ze Szczyrku
    DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
    ONDRASZEK ze Szczyrku
    MAGURZANIE z Łodygowic
    MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
    KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
     
  • KOROWÓD ZESPOŁÓW
    Hotel Włókniarz, ul. Willowa, ul. Górska, ul. Beskidzka, estrada Skalite
    27 lipca - niedziela - g. 15.00



    ŻYWIEC

    amfiteatr Pod Grojcem


    45. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH

    26 lipca - sobota - g. 17.00

    MICHALCZOWA z Michalczowej
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
    LACHY z Nowego Sącza
    ZBYRCOK z Juszczyna
    PIENINY z Krościenka nad Dunajcem
    MAGURZANIE z Łodygowic
    AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA (poza konkursem)
    "Żywieckie suwakowanie" - koncert galowy orkiestry festiwalowej 9. Spotkań Puzonowych w Żywcu

    27 lipca - niedziela - g. 17.00

    BRENNA z Brennej
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    ZIEMIA ORAWSKA z Lipnicy Wielkiej
    NAWOJOWIACY z Nawojowej
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    KONIAKÓW z Koniakowa
    gość TKB: TREBUNIE-TUTKI & TWINKLE BROTHERS

    28 lipca - poniedziałek - g. 18.00

    STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza
    WIERCHY z Milówki
    MSZALNICZANIE z Mszalnicy
    BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
    KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA - KRAJ BASKÓW (poza konkursem)

    29 lipca - wtorek - g. 18.00

    BESTWINA z Bestwiny
    JUZYNA z Zawoi
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    SPOD KICEK z Mordarki
    GORGANY ze Lwowa - UKRAINA (poza konkursem)
     
  • KONKURS GÓRALSKICH KAPEL, GRUP ŚPIEWACZYCH I SOLISTÓW
    26-29 lipca, g. 10.00, estrada na Rynku

    25. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE

    30 lipca - środa - g. 18.00

    JAWOR z Lublina
    ŽEROTÍN ze Strážnic - CZECHY
    KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
    KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
    MUZSLA z Pásztó - WĘGRY
    KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

    31 lipca - czwartek - g. 18.00

    MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
    BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
    I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    ARMENNER z Erywania - ARMENIA
    QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK

    1 sierpnia - piątek - g. 18.00

    MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
    RZESZOWIACY z Mielca
    ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA
    SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE
    AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA
    gość TKB: BAZOBANGA - koncert muzyki afrykańskiej

    2 sierpnia - sobota - g. 18.00

    koncert finałowy 25. MSF
    występy wszystkich zespołów uczestniczących w MSF
    ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom
    pokaz sztucznych ogni

    3 sierpnia - niedziela - g. 18.00

    ogłoszenie wyników 45. FFGP
    wręczenie nagród oraz występy laureatów
    ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
     
  • KOROWÓD ZESPOŁÓW
    30 lipca - środa - g. 14.00, ul. T. Kościuszki, Rynek
     
  • KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
    30 lipca-3 sierpnia, g. 10.00, estrada na Rynku
     
  • TARGI SZTUKI LUDOWEJ
    26 lipca-3 sierpnia, g. 10.00-15.00, Rynek



    MAKÓW PODHALAŃSKI

    estrada Makowianka


    26 lipca - sobota - g. 17.00

    HULAJNIKI z Milówki
    ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna
    ŻYWCZANIE z Żywca
    ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
    DOLINA SOŁY z Oświęcimia
    GORGANY ze Lwowa - UKRAINA

    27 lipca - niedziela - g. 17.00

    GROJCOWIANIE z Wieprza
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    IWKOWIANIE z Iwkowej
    WILAMOWICE z Wilamowic
    DOLANIE z Gilowic
    BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA

    28 lipca- poniedziałek - g. 18.00

    ZAOLZI z Jabłonkowa
    NAWOJOWIACY z Nawojowej
    HAJDUKI z Oświęcimia
    KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
    I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY

    29 lipca - wtorek - g. 18.00

    QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    DUDOSKI i BIEROWIANIE z Jasienicy
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    WISŁA z Wisły

    30 lipca - środa - g. 18.00

    MŁODE OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
    LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
    RZESZOWIACY z Mielca
    MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
    AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA

    31 lipca - czwartek - g. 18.00

    BESTWINA z Bestwiny
    STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza
    MAZURY z Londynu
    SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE
    KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

    1 sierpnia - piątek - g. 18.00

    ZBYRCOCEK z Juszczyna
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    KRËBANE z Brus
    MUZSLA z Pásztó - WĘGRY
    ARMENNER z Erywania - ARMENIA

    2 sierpnia - sobota - g. 17.00

    MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
    BRENNA z Brennej
    ROMANKA z Sopotni Małej
    ZBYRCOK z Juszczyna
    ĆWIKLICE z Ćwiklic
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

    3 sierpnia - niedziela - g. 17.00

    JAWORZE z Jaworza
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    KOTARZANIE z Brennej
    JAWOR z Lublina
    ŽEROTÍN ze Strážnic - CZECHY
    ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA
     
  • KIERMASZ TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ
    obok estrady Makowianka
    poniedziałek-piątek, g. 18.00-21.00
    soboty i niedziele, g. 17.00-21.00



    OŚWIĘCIM

    estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury


    26 lipca - sobota - g. 18.00

    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    WIERCHY z Milówki
    KOTARZANIE z Brennej
    KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
    QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK

    27 lipca - niedziela - g. 18.00

    ZAOLZI z Jabłonkowa
    PIENINY z Krościenka nad Dunajcem
    ŻYWCZANIE z Żywca
    ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA
    KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

    28 lipca - poniedziałek - g. 18.00

    KOZIANIE z Kóz
    SPOD KICEK z Mordarki
    DOLANIE z Gilowic
    AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA

    29 lipca - wtorek - g. 18.00

    ARMENNER z Erywania - ARMENIA
    MSZALNICZANIE z Mszalnicy
    ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
    ZBYRCOK z Juszczyna

    30 lipca - środa - g. 18.00

    LIMANOWIANIE z Limanowej
    MLADOSŤ z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
    MAZURY z Londynu
    SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE

    31 lipca - czwartek - g. 18.00

    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    ODROWĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
    KRËBANE z Brus
    KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)

    1 sierpnia - piątek - g. 18.00

    MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
    JAWOR z Lublina
    ŽEROTÍN ze Strážnic - CZECHY
    HAJDUKI z Oświęcimia

    2 sierpnia - sobota - g. 18.00

    I PICCIOTTI DA PURTEDDA z Agrigento - WŁOCHY
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
    MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
    ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

    3 sierpnia - niedziela - g. 18.00

    ZESPÓŁ IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
    MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
    RZESZOWIACY z Mielca
    BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
    MUZSLA z Pásztó - WĘGRY
     
  • koncert zespołu VOŁOSI
    25 lipca - piątek - g. 20.00
    estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury



    JABŁONKÓW


    67. Gorolski Święto

    1 sierpnia - piątek - Lasek Miejski

    "Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, śpiewaków i gawędziarzy
    g. 18.00 "Pójczie haw gazdowie" - wykonawcy ze Śląska Cieszyńskiego, gawędziarze, laureaci 16. Międzynarodowego Konkursu Muzyki i Pieśni im. St. Hadyny oraz ROZMARYNEK z Jabłonkowa i Bukowca, CIMBÁLOVÁ MUZIČKA VALÁŠEK z Kozlovic - CZECHY, JETELINKA z Jaworzynki, VAJČOVSKÁ MUZIČKA A DIEVČENSKÁ SKUPINA z Hornego Vadičova - SŁOWACJA
    g. 19.00 ORAVAN z Niżnej - SŁOWACJA
    g. 19.30 "Był tu jedyn gajdosziczek"
    TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA, CIMBÁLOVÁ MUZIKA KOTCI z Frydlantu nad Ostrawicą - CZECHY, GUROL'SKO MUZYKA ZBUJE z Kieżmarku - SŁOWACJA, WIYRCHOWIANIE z Bukowiny Tatrzańskiej, KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO, JANUSZ PRUSINOWSKI TRIO
    g. 21.00 program przedstawiający kosowski rok obrzędowy w wykonaniu zespołu KRIVA REKA
    g. 22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze

    2 sierpnia - sobota - Lasek Miejski

    g. 15.00 TORKA z Jabłonkowa, LIPKA z Bukowca, MŁODE OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic, MAZURY z Londynu, KORDULKA ze Starego Poddvorova - CZECHY, gawędziarze oraz laureaci konkursu Zpěváček 2014, AEGEANFOLK z Antalyi - TURCJA, ZIEMIA BYDGOSKA z Bydgoszczy, ORAVAN z Niżnej - SŁOWACJA, GÓROLE z Mostów k. Jabłonkowa, ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO UNIWERSYTETU MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ z Lublina
    g. 19.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna

    3 sierpnia - niedziela - Rynek i Lasek Miejski

    g. 9.30 "Grani na Rynku"
    g. 10.30 nabożeństwo ekumeniczne - kościół pw. Bożego Ciała
    g. 12.00 korowód zespołów (Rynek, Lasek Miejski)
    g. 13.00 uroczysta inauguracja, występ połączonych chórów: GOROL z Jabłonkowa, MELODIA z Nawsia, PRZEŁĘCZ z Mostów k. Jabłonkowa
    "Starzikowe urodziny" - program z okazji 100. urodzin Władysława Niedoby - Jury spod Grónia
    OLZA z Czeskiego Cieszyna, BŁĘDOWICE z Hawierzowa-Błędowic, SUSZANIE z Suchej Górnej, OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic, BYSTRZYCA, ŁĄCZKA z Bystrzycy, NOWINA, GOROL, TORKA, ZAOLZI, ZAOLZIOCZEK, JACKOVÉ z Jabłonkowa, ARMENNER z Erywania - ARMENIA, gawędziarze oraz laureaci konkursu Zpěváček 2014, QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK, ORAVAN z Niżnej - SŁOWACJA, ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO UNIWERSYTETU MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ z Lublina, ČAROVNÉ OSTROHY z Bratysławy - SŁOWACJA
    g. 19.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna



    ISTEBNA


    26 lipca - sobota - g. 18.00

    KONIAKÓW i MAŁY KONIAKÓW z Koniakowa
    PILSKO z Żywca
    BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA
    SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE
    zabawa taneczna

    27 lipca - niedziela - g. 17.00

    ISTEBNA z Istebnej
    MICHALCZOWA z Michalczowej
    ZBYRCOK z Juszczyna
    KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
    MLADOST z Banja Luki - BOŚNIA I HERCEGOWINA
    zabawa taneczna
     
  • KOROWÓD ZESPOŁÓW
    27 lipca - niedziela - g. 16.00
    Istebna Tartak, estrada Pod Skocznią



    UJSOŁY


    36. Wawrzyńcowe Hudy
    estrada w Ujsołach

    2 sierpnia - sobota - g. 16.00

    KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)
    QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK
    ISTEBNA z Istebnej
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    JUHAS z Ujsół

    3 sierpnia - niedziela - g. 16.00

    KRIVA REKA z Kosovskiej Kamenicy (Berivojce) - KOSOWO
    KRËBANE z Brus
    KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina
    SHRUSTII z Gurgaonu - INDIE
    MŁODE JUHASY z Ujsół



    BIELSKO-BIAŁA


    Prezentacje zespołów zagranicznych
    GALERIA SFERA, ul. Mostowa 5


    28 lipca - poniedziałek - g. 16.00

    KANAREJKA z Iljiczewska - Ukraina

    29 lipca - wtorek - g. 16.00

    BYŁGARSKO CHORO z Sofii - BUŁGARIA

    30 lipca - środa - g. 16.00

    QUAHUITL z Saltillo - MEKSYK

    31 lipca - czwartek - g. 16.00

    ZAGREB-MARKOVAC z Zagrzebia- CHORWACJA

    1 sierpnia - piątek - g. 16.00

    KRESALA z Donostii-San Sebastián - HISZPANIA (KRAJ BASKÓW)

 

«« | « | 1 | » | »»
  • sorcier
    26.07.2014 14:38
    W tym wypadku oczywiście na relację telewizyjną lub choćby radiową nie ma co liczyć - (kogo tam obchodzi takie wydarzenie kulturalne). Dobrze, że chociaż blisko - można samemu pojechać i zobaczyć. Polecam.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .