Były niezwykłe - utalentowane, barwne, z charakterem, wpływowe, a w ich historiach są dramaty i wielka romantyczna miłość.
Z okazji 90. urodzin znanego reżysera Radio Kraków przypomni słuchowisko "Z biegiem lat, z biegiem dni".
Nie należy zapominać, że Umberto Eco miał korzenie głęboko katolickie, był nawet w pewnym okresie szefem Akcji Katolickiej młodych w Alessandrii, gdy mieszkał w tym piemonckim mieście. Przypomniał o tym w rozmowie z Radiem Watykańskim przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kard. Gianfranco Ravasi, który wcześniej, jako prefekt Biblioteki Ambrozjańskiej w Mediolanie, wielokrotnie widywał zmarłego 19 lutego tego włoskiego pisarza i intelektualistę. 23 lutego na zamku Sforzesco w Mediolanie odbył się jego pogrzeb.
Mawiał: „Nie dziękujcie mnie, tylko Bogu za talent, który od Niego otrzymałem”.
Z carillonistką Moniką Kaźmierczak o grze na najcięższym instrumencie na świecie, współpracy z DJ-em, ogólnopolskim konkursie kompozytorskim i hardrockowych planach na przyszłość rozmawia Jan Hlebowicz.
W Skarbcu Kultury Europejskiej odbyły się obchody 139. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego.
Bogusław Kaczyński spoczął w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Pogrzeb znawcy i popularyzatora muzyki klasycznej, opery i operetki miał charakter państwowy.
O chrześcijaństwie zepchniętym do podziemia, wychodzeniu z szufladek i najsmutniejszej płycie roku z Tomaszem Radziszewskim
Był najchętniej cytowanym współczesnym poetą. A wers "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" znają chyba wszyscy. 10 lat temu, 18 stycznia 2006 r., w Warszawie zmarł ks. Jan Twardowski.
Kiedy nazywają go konserwatystą, nie traktuje tego jak obelgi. – Dobrze mi w tej skórze – mówi Jarosław Jakubowski. – Choć utrudnia to funkcjonowanie nie tylko w polskim środowisku teatralnym, które ma w odruchach „lewicową wrażliwość”.