Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Portrety wszystkich 267 papieży w historii, autorstwa Adama Bocheńskiego w Katowic, można oglądać do 22 maja w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze. Na ekspozycji można też obejrzeć obraz przedstawiający wybranego przed kilkoma dniami Leona XIV, który powstał już w trakcie otwarcia wystawy.
Sukces frekwencyjny wystawy "Józef Chełmoński" w Warszawie cieszy organizatorów ekspozycji prac tego malarza przygotowywanej w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Kuratorka poznańskiej odsłony dr Maria Gołąb powiedziała PAP, że z Warszawy przyjechała już pierwsza część dzieł.
175 lat temu, 30 stycznia 1850 r. urodził się Aleksander Gierymski - jeden z najwybitniejszych polskich malarzy, prekursor rodzimego impresjonizmu, autor m.in. "Pomarańczarki", "Trumny chłopskiej" i "Piaskarzy".
W Muzeum Mazowieckim w Płocku w ramach projektu badawczego realizowanego z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi 30 stycznia otwarta zostanie wystawa "Oblicza. Matka Boska wczoraj i dziś". Na ekspozycji znajdzie się prawie 300 przedstawień Królowej Mazowsza, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.
Po wystawach współczesnych wizerunków Jezusa Miłosiernego (2022) i Zwiastowania (2023), w tym roku organizatorzy zapraszają do obejrzenia 20 współczesnych przedstawień sceny Nawiedzenia św. Elżbiety.
Chrystus przychodzący pomimo drzwi zamkniętych do Apostołów oraz niewiasty u pustego Grobu. A także św. Paweł (patron Służby Więziennej), Noe oraz tęcza, która zjawiła się po ustaniu potopu i jest symbolem zakończenia kary.
Obraz Jana Matejki "Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem" został zaprezentowany w Toruniu podczas wystawy towarzyszącej Festiwalowi Filmowemu Energa Camerimage. Dyrektor Festiwalu Marek Żydowicz wskazał, że podczas festiwalu jego twórcy chcą pokazywać, jak malarstwo wpływa na sztukę filmową.
Do 7 marca w siedzibie tarnowskiego Klubu Inteligencji Katolickiej można oglądać "Kościoły, kościółki, kapliczki" - wystawę prac namalowanych przez dwie 85-latki Jadwigę Kłosińską i Annę Słowik.
"Ostatnia Wieczerza" - malowidło ścienne Leonarda da Vinci będzie w najbliższych miesiącach, do lipca 17 razy dostępne dla zwiedzających dodatkowo także wieczorem - poinformowano w Mediolanie. Refektarz klasztoru dominikanów przy bazylice Santa Maria delle Grazie będzie też otwarty od 19.00 do 22.00.
Obrazy różne. Kwadratowe i podłużne. Malarstwo prof. Edwarda Sytego.