Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Czy ktoś zastanawiał się, co w śląskich domach powinno wisieć na ścianie? Oczywiście, że nie chodzi mi tutaj o gardiny, czyli firany, albo o pajęczyny… tylko o obrazy.
Opinię o tym jak żyło się u schyłku średniowiecza Polacy wyrobili sobie na podstawie lektury „Krzyżaków” Sienkiewicza. Czy polskiej północy zagrażał Zakon, a na południu żyło się bezpiecznie?
Pokazy filmów m.in. "Katyń. Listy z raju" Bohdana Korobczenki oraz dyskusje panelowe z udziałem historyków i autorów produkcji odbędą się w dniach 11-13 kwietnia w stołecznym Centrum Edukacyjnym IPN podczas przeglądu filmowego "Echa Katynia".
Na co dzień można tu obejrzeć eksponaty nawiązujące do historii i tradycji regionu. Ale ta ekspozycja wykracza nawet poza granice Europy, bo przybliża życie samurajów.
Ruiny, które nieco przerażały spacerujących nadodrzańskimi bulwarami, powoli wyrastają na największą atrakcję Raciborza.
Mamy tak cudowne zabytki, o jakich reszta Europy może tylko marzyć. Ale często nie potrafimy ich sprzedać turystom...
Oryginalny akt Unii Lubelskiej, różaniec króla Stefana Batorego i kapa ze stroju ślubnego królowej Bony to niektóre z eksponatów, jakie znajdą się na wystawie Muzeum Historii Polski "Pod wspólnym niebem" poświęconej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Angielska wokalistka o polskich korzeniach Katy Carr przygotowuje nowy, jej czwarty album "Passport" (Paszport) zainspirowany losami polskich partyzantów z czasów II wojny światowej. Album będzie dostępny w sprzedaży od września.
O św. Jadwidze i upodobaniu do pomijania „śląskości" Śląska, czyli traktowania go jako "czegoś" niemieckiego albo polskiego.
Kiedyś wdałem się w niepotrzebną rozmowę na temat związków wiary z polityką...