Nowe oratorium Zbigniewa Książka i Bartłomieja Gliniaka opowiada o trzech postaciach, które zmieniły świat: Jezusie, św. Franciszku i Janie Pawle II.
Ruiny, które nieco przerażały spacerujących nadodrzańskimi bulwarami, powoli wyrastają na największą atrakcję Raciborza.
To, co radość sprawia, każdy chwali pewnie, a przy polskiej pieśni cały świat tańcuje. Więc o tej muzyce bez trudu wnioskuję, że poruszy wszystko, nawet duszę w drewnie...
Uroczyście wniesiona przez członków Bractwa Jakubowego figura patrona stanęła na scenie już po raz dwudziesty. Na tej samej scenie na placu św. Jakuba chwilę później ks. kan. Andrzej Loranc poprowadził modlitwę do św. Jakuba. Przez kilka godzin przez plac przewinęły się tłumy, a przy wejściu witał ich sam św. Jakub, a dokładnie dwie okazałe figury świętego.
Dwie tylko: p o e z j a i d o b r o ć ... i więcej nic.. C. K. Norwid
Trudno sobie wyobrazić panoramę Gorzowa Wlkp. bez dominującej wieży katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Modlitwa za założycieli i mieszkańców miejscowości oraz nadanie nazwy plac Cysterski i odsłonięcie tablicy Szlaku Cysterskiego w Polsce - to elementy jubileuszu.
To jedna z najważniejszych książek religijnych ostatnich miesięcy, może lat. Dzięki niej ks. Józef Tischner znów do nas przemówił.
W Jaworzynce wspominano setną rocznicę śmierci Jana Łyska, dowódcy Legionu Śląskiego. Nazywany "śląskim Tetmajerem" nauczyciel miał talent literacki i zapowiadał się na dobrego poetę. Zginął nad Styrem na Wołyniu.