Od 9 lat, razem z kamerzystą, bez względu na pogodę przemierza lasy i pola diecezji legnickiej. Zdzisław Abramowicz w programie „Echa przeszłości” zdokumentował już kilkaset zapomnianych przez ludzi miejsc.
Jedyny na Śląsku czynny parowóz znajduje się w Pyskowicach. Zanim wyjechał na tory, grupa miłośników kolei przez cztery lata remontowała go każdego dnia, a często i w nocy.
Widowisko poetycko-baletowe "Historia żołnierza" Igora Strawińskiego, występ brytyjskiego zespołu wokalnego The King's Singers czy skrzypaczki Mayuko Kamio - zapowiadają organizatorzy kolejnej edycji zakopiańskiego festiwalu "Muzyka na Szczytach".
22 obrazy Piotra Pawińskiego o tematyce futbolowej znajdą się na wystawie "ArtFutbol 2012", którą od soboty będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli (Podkarpackie). Liczba obrazów na ekspozycji jest nawiązaniem do liczby zawodników na boisku.
Żelazny nóż, zapinka, tygielek, żużle i unikatowe w skali regionu fragmenty trzech bransolet wykonanych z węgla - to ostatnie odkrycia archeologów, którzy w Samborowicach koło Raciborza (Śląskie) prowadzą badania wykopaliskowe na terenie dawnej osady Celtów.
Święty Sebastian, 1610-1614, olej na płótnie, 115 x 85 cm, Muzeum Prado (Madryt) Autor: Doménikos Theotokópoulos, zwany El Greco, malarz hiszpański, ur. 1541 w Candía (obecnie Heraklion na Krecie), zm. 1614 w Toledo
W albumie "Muzea polskie" znalazło się kilkaset zdjęć i komentarze specjalistów poświęcone rodzimym placówkom muzealnym. Gromadzeniem dziedzictwa sztuki, historii, przyrody i nauki zajmuje się obecnie ponad 1000 muzeów.
Od czwartku 30 marca na Zamku Królewskim na Wawelu można oglądać wystawę "Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa", gdzie zaprezentowano niezwykłe polichromowane i złocone rzeźby, które wyszły spod ręki sławnego Jana Jerzego Pinsla i jego współpracowników - braci Polejowskich.
Obok takich eksponatów nie da się przejść obojętnie. W Starym Ratuszu we Wrocławiu można oglądać wyjątkowe wyroby wrocławskiego złotnictwa sakralnego m.in. skarby katedry czy ten unikatowy - od urszulanek, który po 70 latach wrócił do stolicy Dolnego Śląska.
Jeśli na ulicy pokazałbym goły tyłek, pewnie po chwili przyjechałaby policja i trafiłbym za kratki. Gdybym jednak ten sam eksperyment postanowił przeprowadzić w galerii