Muzeum Diecezjalne Dom Długosza w Sandomierzu od lat dba o swoje bogate zbiory, przeprowadzając regularne prace konserwatorskie.
Wchodząc do kościoła Świętej Rodziny w Branicach, jesteśmy otoczeni z wszystkich stron przez postacie anielskie. A każda z nich jest inna.
Okazją do spotkania i rozmowy była 90. rocznica namalowania przez Eugeniusza Kazimirowskiego, według wskazań s. Faustyny, pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego.
Jako uzupełnienie Gabinetu Porcelanowego, stałej ekspozycji porcelany z własnych zbiorów wawelskich w sąsiadującej Sali Kolumnowej Zamku Królewskiego na Wawelu, otwarto wystawę czasową "Wspaniałość rokoka. Miśnieńskie figurki porcelanowe Johanna Joachima Kaendlera". Jest to wydarzenie niezwykłe.
Nagrodzone zdjęcie jest częścią fotoreportażu, jaki Szymczuk - wówczas fotoreporter "Gościa Niedzielnego"- zrobił na kijowskim Majdanie, krótko po tym, gdy ukraińskie służby na rozkaz prezydenta Janukowycza strzelały do protestujących.
Staraniem Watykanu sprowadzono ze Szkocji do Rzymu słynny obraz Salvadora Dalego „Chrystus św. Jana od Krzyża”. Dalí namalował go w 1951 r. zainspirowany rysunkiem hiszpańskiego mistyka. Przedstawia on ukrzyżowanie z nietypowego punktu widzenia, a mianowicie z góry, z perspektywy Boga Ojca.
Jest wart nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Jedyny obraz geniusza z Niderlandów do 8 grudnia można oglądać w wilanowskim Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Fotografie pokazujące piękno drugich co do wielkości gór świata można oglądać w amfiteatrze parafii ojców kapucynów na Poczekajce. Ich autor - Grzegorz Surmacz - uchwycił potęgę i urok Karakorum.
W galerii Krypta U Pijarów otwarta została 16 kwietnia wystawa współcześnie malowanych ikon inspirowanych ikonami bizantyjskimi. Autorami są malarze i malarki należący do krakowskiej grupy Lumen.
Ponad 60 lat temu wywołały skandal, dzisiaj można je podziwiać z emocjami już tylko natury artystycznej. Wystawę "Salvador Dalí - Boska Komedia" otwarto w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej "Studio".