Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Czy bez powieści Jacka Kerouaca nie byłoby tekstów Boba Dylana i legendy Jima Morrisona?
Czy siostry nie mają co robić, że piszą wiersze? Nie, po prostu życie im się nie mieści w prozie.
Czyli opowiadania dla dzieci, inspirowane „Hymnem o miłości” św. Pawła.
Film poświęcony postaci Czesława Miłosza. Rozmowy z nim wspominają jego przyjaciele - prof. Teresa Walas, prof. Aleksandr Fiut, Ireneusz Kania, Tomasz Fiałkowski i Katarzyna Janowska. Po krakowskim mieszkaniu Czesława Miłosza widzów oprowadza Agnieszka Kosińska, która w latach 1996-2004 pełniła rolę osobistej sekretarki pisarza.
Nareszcie! Barwnie napisana powieść historyczno-przygodowa o czasach biblijnych, w której autor doskonale żongluje rozmaitymi estetykami i gatunkami, sięgając m.in. po baśń, horror, czy gotycką literaturę grozy.
Wydaje się, że na początku XXI wieku kwestia czyśćca nie zajmuje umysłów chrześcijan tak samo, jak pod koniec XIX stulecia.
Groza wojny i groteska. Rubaszny humor i refleksja nad złem. Gawęda i bajka… - taka właśnie jest powieść Edgara Hilsenratha.
Trzeba pamiętać, jak się wierzyło w zaścianku litewskim na początku XX wieku, gdzie religijność ludowa pomieszana była z pogaństwem.
Wakacje to okazja, by spotykać się z Bogiem w nowych miejscach i sytuacjach.
Autor zabiera czytelników w podróż po mieście slumsów, apartamentów bollywoodzkich gwiazd i świątyń, w których medytacji oddają się dźinijscy mnisi.