Nie poddawać się wpływowi popkultury? Trudne do zrealizowania. Można jednak wybierać z niej to, co najlepsze, a nawet kształtować ją samodzielnie. Dotyczy to także komiksu.
Książki, kartki pocztowe, zabawki, figurki i inne pamiątki związane z najbardziej znanym bajkowym koziołkiem - Koziołkiem Matołkiem można oglądać na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
Współtwórca serii komiksów o Asteriksie ogłosił, że nie będzie już dłużej tworzył przygód sympatycznego Gala.
Nieskrępowana wyobraźnia twórców tego filmu zachwyca widzów do dziś. Podobnie jak muzyka legendarnej czwórki z Liverpoolu.
Komiks "Bolkowe opo(l)wieści" wydany przez Stowarzyszenie "Razem dla kultury" promuje miasto Opole. Obrazkowa opowieść o początkach grodu założonego nad Odrą przez wojów Mieszka I trafi do opolskich szkół i punktów informacji turystycznej.
W komiksach akcja toczy się wartko. Podobnie było w życiu św. Ignacego.
Kilkaset szkiców i rysunków Leona Wyczółkowskiego udostępniono w internecie. Kilkanaście notesów artysty znajduje się zbiorach muzeum jego imienia w Bydgoszczy, ale z uwagi na stan zachowania rzadko były dotychczas udostępniane.
Z aptekarza stał się artystą, z karykaturzysty – malarzem, a z romantyka – prekursorem impresjonizmu… Nieprzypadkowo Carl Spitzweg uchodzi za jednego z najpopularniejszych niemieckich twórców XIX stulecia.
Wesele w Żychlinie (Wielkopolska) jest tematem komiksu o Fryderyku Chopinie. Kompozytor w 1829 r. przyjechał do tej miejscowości na wesele Melanii Bronikowskiej z Wiktorem Adamem Kurnatowskim.
Jeden z najsłynniejszych współczesnych twórców komiksowych, Robert Crumb, ukończył niedawno prace nad swym najnowszym dziełem.