Prezydent Katowic Marcin Krupa zamierza bronić upamiętnienia w przestrzeni publicznej postaci gen. Jerzego Ziętka - objętego ustawą dekomunizacyjną. W świetle ustawy negatywnie tę postać zaopiniował IPN; wojewoda śląski zapowiedział, że wypełni ustawę.
Czyli perfekcyjne, komediowo-obyczajowe „kino środka”.
– To godzinna rozmowa z widzem za pomocą poezji Ojca Świętego – mówi Zbigniew Stryj o swoim najnowszym spektaklu.
Koncerty, wystawy, instalacje świetlne, warsztaty taneczne, przedstawienia teatralne i wiele, wiele innych wydarzeń przygotowało miasto na tę jedyną, niezwykłą noc, która zaczyna się jeszcze w dzień i kończy już w dzień.
Otwarcie wystawy stałej poświęconej śląskiej sztuce sakralnej planowane jest pod koniec 2015 roku - poinformowało Muzeum Śląskie w Katowicach, którego nowa siedziba została otwarta w czerwcu na terenie dawnej kopalni Katowice.
Choć wybrzmiały już dźwięki muzyki na Festiwalu Singerowskim, warto jeszcze pobyć w jej kręgu, odwiedzając miejsce, którego tradycje firmują dwie wielkie osobistości. Słowem: Teatr im. Estery Rachel i Idy Kamińskich na placu Grzybowskim.
W poniedziałek Fundacja im. Zbigniewa Herberta ogłosi nazwisko laureata pierwszej edycji Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta. Przy wyborze jury bierze pod uwagę kandydatury z całego świata.
Muzeum Historii Polski ma być największym muzeum w Polsce, jeśli chodzi o przestrzeń wystawienniczą, i najdroższą inwestycją w polskiej kulturze od czasów II wojny światowej - powiedział w środę wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Muzułmanie pojmują Boże Narodzenie jako chrześcijańskie święto narodzin Jezusa, którego sami czczą jako proroka.
W klasztorze ojców karmelitów na Piasku uczniowie krakowskich szkół poznają sztukę kaligrafii i iluminatorstwa.