Piłkarskie derby rządzą się swoimi prawami – lubił mawiać komentator sportowy Andrzej Zydorowicz. Książkowe wywiady-rzeki także!
Kościelne organy. Zwykle nie zastanawiamy się nad ich historią. A część z nich to niezwykłe instrumenty, dzieła także regionalnych organmistrzów.
Siekiera? Czy to naprawdę jedyne narzędzie, jakim posługuje się niezwykły artysta rzeźbiarz?
Chrześcijaństwo i islam to dziś największe religie świata. Historia ich wzajemnych relacji jest długa i zawiła, niejednokrotnie naznaczona niezrozumieniem, które stawało się przyczynkiem do otwartego konfliktu.
PWN-owskie wznowienie pracy profesor Anny Świderkówny z 1962 roku okazuje się być jak najbardziej na czasie.
Wydana nakładem PWN-u książka profesora Stanisława Sabryły w przystępny sposób wprowadza nas w świat kultur starożytnych.
W Teatrze Śląskim od niedawna można znaleźć w repertuarze „Mateczkę”, spektakl przygotowany przez studentów Studium Aktorskiego. Nieczęsto się zdarza, że zawodowy teatr wprowadza na scenę spektakl przygotowany przez studentów.
Punktem wspólnym twórczości braci Coen jest zabawa konwencją. Wszystkie swoje historie opowiadają oni za pomocą znanych i często wykorzystywanych schematów fabularnych i konwencji filmowych.
„Musimy wyciszyć się i pozwolić Bogu mówić, musimy, choć na krótki czas, odsunąć od siebie zakłócenia szarej codzienności, aby móc z Bogiem rozmawiać” - ks. Jerzy Popiełuszko
Takiej kampanii Śląsk nie widział chyba od lat. Z niemal każdego bilbordu w aglomeracji spogląda uśmiechnięta twarz Hansa Klossa.