39 lat temu Agatha Christie uśmierciła Herkulesa Poirota w powieści „Kurtyna”. Czy na zawsze?
- Tylko przebaczenie może przerwać spiralę nienawiści. Piękna książka, która uczy, że w życiu nie można tracić ani chwili... - napisała o powieści Ewa Wencel, scenarzystka i aktorka "Czasu honoru".
Rozmowa o obrazie społeczności palestyńskiej, przedstawionym w bestsellerowej powieści „Migdałowe drzewo”, z Michelle Cohen Corasanti, autorką książki.
Jako dzieci Kościoła nie możemy ulec pokusie zamknięcia się w twierdzy, która da nam święty spokój.
O tym, czy Gazprom podpisał pakt z piekłem i czy Rosję skolonizowali zimnokrwiści przybysze z kosmosu, z Dmitrym Glukhovskym, autorem zbioru opowiadań „Witajcie w Rosji” rozmawia Edward Kabiesz
Nadal wyprasza Boże Miłosierdzie dla świata. Ludzkie historie dotknięte łaską z nieba zebrała w swojej najnowszej książce Ewa K. Czaczkowska.
Ponad 5 mln zł ma kosztować szlak bajkowych wiosek na Suwalszczyźnie oparty na twórczości Marii Konopnickiej. W siedmiu miejscowościach powstaną wioski o charakterze turystyczno-edukacyjnym.
Co to jest midrasz? Dlaczego św. Paweł pisał akurat listy? I ile jest apokalips w Biblii?
Święto literackie Bloomsday obchodzone w różnych miastach świata dla upamiętnienia twórczości Jamesa Joyce'a odbędzie się już dziś - także w Krakowie.
Zmagania twórcy z politycznymi naciskami i ograniczeniami, przegraną i życie uchodźcy opisał w swej "Autobiografii" Andrzej Panufnik, kompozytor ceniony za granicą i przemilczany w kraju. W 100. rocznicę urodzin artysty publikację wznowiło wydawnictwo Marginesy.