Znany jako ekspert od nierówności społecznych i krytyki totalitaryzmu pisarz nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie. Po aferze związanej z Edwardem Snowdenem jego wizja o totalnej inwigilacji jednostki przez system jest przywoływana jeszcze częściej.
Jak uczyć małe dziecko modlitwy, by była dla niego zrozumiała i atrakcyjna?
Agnieszka Urbanowska w swej debiutanckiej powieści pokazuje, że porażki katolików w starciu z postępującą laicyzacją nie są wyłącznie wynikiem agresji drugiej strony, ale najczęściej – naszej własnej letniości.
Jak nakarmić gości, gdy lodówka pusta, czyli rzecz o szkolnych lekturach. W sam raz na nadchodzący nowy rok szkolny.
Wartości w życiu osób duchownych stanowią fundament realizacji ich powołania, bowiem opierają się na nich ich codzienne wybory.
Baśniowe opowieści Hansa Christiana Andersena są - zaraz po Biblii i sztukach Szekspira – najczęściej przekładanymi dziełami na świecie.
Księżyc przez wieki inspirował pisarzy. Od czasu, kiedy wylądował tam człowiek, ludzie pióra muszą szukać dla siebie nowych miejsc w kosmosie.
Wojna francusko-pruska z lat 1870–1871 była jednym z najważniejszych wydarzeń w nowożytnej historii, choć jej znaczenie trochę nam przesłoniły późniejsze wojny światowe. Książka ks. prof. Jerzego Myszora pozwala odkryć ją na nowo.
Jeden z najwybitniejszych pisarzy japońskich Shusaku Endo był katolikiem. Jego powieść „Milczenie” przenosi właśnie na ekran sławny amerykański reżyser Martin Scorsese.
Kobieta z przeszłością, która uwierzyła, że Bóg ma dla niej lepszą przyszłość.