Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Chce fotografować autentyczne ubrania przechowywane w szafach, po rodzicach i dziadkach. W ten sposób udokumentować i zatrzymać w zbiorowej pamięci.
Dziś przypada 125 rocznica urodzin bł. ks. Emila Szramka. Z tej okazji warto przypomnieć najważniejszy tekst, napisany przez tego śląskiego męczennika z Dachau.
Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Będzie można poznać aż czternaście z nich, a to tylko część znajdujących się tu drewnianych kościołów. Prawdziwy skarb – mówią znawcy architektury sakralnej.
W 1812 roku kupiec Ignacy Domes nabył majątek Miechowice, a pięć lat później wybudował tam pałac klasycystyczny, który był prezentem dla jego córki Marii.
Barokowe wnętrze kościoła św. Bartłomieja w Głogówku zapiera dech. Jednak to nie tylko obowiązkowy punkt dla turystów zwiedzających miasto, ale przede wszystkim tętniące życiem miejsce modlitwy.
Za 17 mln zł chcą nadać blask staremu osiedlu familoków w sercu miasta.
Małżonek słynącej z urody księżnej Daisy był ostatnim z władców panujących w Pszczynie.
Co łączy księcia pszczyńskiego Jana Henryka XI Hochberga ze świętym Hubertem?
Hochbergowie – zwani w wiekach średnich Hobergami - to stary niemiecki ród wywodzący się z Saksonii. Na Śląsku pojawili się w połowie XIII wieku i należeli do świty Piastów legnickich i jaworsko-świdnickich. Pod Grunwaldem walczyli po stronie krzyżackiej.
Ludwik Anhalt-Köthen w Beskidach planował uruchomić kurorty, które miały być konkurencją dla uzdrowisk alpejskich.