Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
„Lewica ma nowego idola. Jest nim papież Franciszek, który – nieco niespodziewanie – został największym autorytetem liberalnych mediów”.
Zapis życiowej drogi i niezwykła opowieść o operze, muzyce, rodzinie, przyjaźni, przemijaniu i wierze oraz „poszukiwaniu prawdziwego piękna” w tych najważniejszych sprawach.
Do tej pory można je było zobaczyć tylko w muzeum. Teraz dzieła Witkacego można zabrać ze sobą do domu... w pewnym sensie.
Przez całe swoje życie pragnął wieść żywot pustelniczy. Bezskutecznie.
To, że z czytelnictwem jest w naszym kraju nie najlepiej, wiadomo od kilku lat. Ale co zrobić by tę sytuację zmienić?
Wielu z nas lubi wędrować przysłowiowym „palcem po mapie”. W taką podróż można wyruszyć w każdym czasie i w każdym miejscu. To podróżowanie karmi marzenia i pragnienia, które możemy spełniać.
„Stoji na stacji lokomotiwa, Cażko, stolemno i mok z ni spłiwo: Tłesto oliwa” – tak zaczyna się „Lokomotywa”, najsłynniejszy wiersz Juliana Tuwima, w tłumaczeniu na kaszubski.
Dlaczego bestsellerowa autorka Liz Curtis Higgs wybrała na bohaterki swojej książki biblijne grzesznice i złośnice?
Posłańcy Boga. Istoty tajemnicze i fascynujące. Czuwające nad ludźmi i zawsze obecne, a dla większości z nas niewidzialne.
Wydana niedawno publikacja „Sztuka w kręgu krakowskich dominikanów” liczy niemal 1000 stron tekstu oraz 200 stron ilustracji. Nad kilkudziesięcioma artykułami pracowało przeszło 40 badaczy.