Globalni potentaci duszą rodzime portale. W walce z nimi poległo kultowe kiedyś Grono.net, a pozycję tracą Nk.pl i Blip.pl - alarmuje "Rzeczpospolita".
W Paryżu - dawnej stolicy kultury, z kulturą krucho. Trwa więc obrazkowa edukacja billboardowa. Woły w garniturach rozsypują w metrze frytki, świstaki wpychają się bez kolejki…
Im bliżej do komputera, tym dalej do człowieka.
Gry komputerowe to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich towarów eksportowych. Miano polskiej stolicy gier należy do Krakowa.
Chyba nie ma takiego drugiego regionu, który tyle mocy zaangażowałby w chwalenie się tradycją.
Świat średniowiecznej Europy i Kościoła będzie można poznać na 8. Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej, który 2 czerwca rozpocznie się w Lądzie nad Wartą. Przygotowywane są napitki i jadło, sporządzone według średniowiecznych receptur.
O śląskiej godce, która nie jest językiem, z Marią Pańczyk-Pozdziej rozmawia Jacek Dziedzina.
Wszystko zaczęło się od spotkań z muzyką ludową i czytania baśni Gustawa Morcinka. Od trzech lat w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach regularnie odbywają się zajęcia poświęcone pielęgnowaniu regionalnych tradycji.
Egzorcyzm i mielone krasnoludki. Katowani przez kiboli Legii święci Pańscy i wywiad z nekrofilką. Kilkanaście lat temu „Fronda” wsadziła kij w mrowisko.
– Nad grą o Holocauście pracuję już pięć lat. Znajomi mówią: „Po co ci to?!”. Namawiają, żebym zrobił edukacyjną o niewolnictwie, żebym miał ze trzydziestu Murzynków, żeby było targowisko… Ale to będzie dzieło mojego życia – mówi Zbigniew Derkacz, grafik i scenarzysta, pracujący m.in. dla firmy z grami planszowymi Jawa.