Giętkie linie, motywy owadów i roślin pojawiły się w epoce fin de siecle'u nie tylko w malarstwie, ale też w architekturze, dekoracji wnętrz, modzie. Różnorodność secesji opisują Rosalind Ormiston i Michael Robinson w wydanym przez Arkady albumie "Secesja".
Ukazał się kolejny tomik łowickiej poetki Joanny Bolimowskiej. W książce „Moje Łowickie” autorka odwołuje się do ludowości i pisze w gwarze. To pierwsza tego typu publikacja nad Bzurą.
Ocalony to wciągająca i sprawnie napisana powieść, której bohater-pisarz pewnego dnia dostaje nietypowe zlecenie.
Opowiadał o Galicji, pojechał do Babadag. Tym razem przybył do Lublina, by napisać opowiadanie dla projektu CityBooks. Z Andrzejem Stasiukiem rozmawia Stefan Sękowski.
Na rynek wydawniczy trafia kolejna pozycja odsłaniająca najbardziej sensacyjne wątki z historii Lubania i okolic. W książce są dowody na to, że na Dolnym Śląsku deponowano skarby z prywatnych zbiorów Berlina.
Dziesięć lat temu w księgarniach pojawiła się „Miłość nas rozumie” – publikacja zbierająca teksty księdza Józefa Tischnera, dotyczące roku liturgicznego. Wydawnictwo Znak postanowiło wznowić ten tytuł, uzupełniając go m.in. o cztery dodatkowe, mało znane teksty.
Krakauerolog Leszek Mazan po wielu latach wznowił swoją książkę "Kraków dla początkujących". Jak przyznał autor, upływ czasu spowodował, że tekst musiał napisać na nowo, a z dawnego wydania zostały jedynie okładki i rysunki Andrzeja Mleczki.
Hollywoodzkie superprodukcje, na początku których pojawia się logo wytwórni Warner Bros, czy Metro-Goldwyn-Meyer, każdy z kinomanów oglądał niezliczoną ilość razy. Niewielu jednak wie, że ich założyciele - bracia Warnerowie, Samuel Goldwyn, czy Louis B. Mayer mają polskie korzenie.
Kto postępuje niegodziwie, niech się spodziewa słusznej kary.
Książka w sam raz dla uczestników rorat i dobry prezent świąteczny!